Історія шоколаду

Багато людей вважають, що шоколад вперше приготували в Європі. Однак насправді історія шоколаду бере свій початок в Південній Америці і спочатку цей продукт сильно відрізнявся від сучасного шоколаду.

Дикі шоколадні дерева (або какао-дерева) охоче ростуть у вологому дощовому лісі Амазонки. Грона квітів, що ростуть на цих деревах, перетворюються на насіння. У насінні можна знайти приблизно від 20 до 60 какао-бобів. Какао-боби — це інгредієнт, необхідний для створення солодких, заспокійливих та смачних шоколадних ласощів.

Відома нам історія шоколаду бере свій початок з культури майя та ацтеків, які використовували боби з цього дерева для створення особливого напою з дуже приємним запахом. Дивно, але ацтеки вважали, що цей напій токсичний для жінок та дітей.

У 1500-х роках іспанський дослідник Кортес зустрів ацтеків. Кортес зацікавився плантаціями, де ацтеки насадили шоколадні дерева. Повернувшись до Європи, він взяв із собою какао-боби. Так він познайомив жителів Іспанії з шоколадним напоєм ацтеків.

Протягом наступних 100 років королі, королеви та представники вищого класу із задоволенням пили шоколад. Вони насолоджувались ним ще більше, коли навчилися додавати в напій цукор! Незабаром шоколад поширився по всій Європі. Нове обладнання дозволило виробникам шоколаду вдосконалювати свою продукцію та виробляти його дуже швидко. Приготування какао-бобів у поєднанні зі згущеним молоком надавало шоколаду гладку консистенцію.

Сьогодні сучасні шоколадні цукерки з витонченими смаками наповнюють полиці дорогих шоколадних магазинів. Різні види шоколаду, доступні сьогодні, сильно відрізняються один від одного і цьому раді справжні любителі шоколаду. Вони скажуть вам, що високоякісний шоколад залишає приємний присмак ще надовго після того, як ви його з’їсте.

А який шоколад ваш улюблений?

Також читайте

Бензинові та електричні автомобілі позмагались у швидкості

Цими днями автомобільні журналісти провели два заїзди у форматі драґ-рейсинг. Бензинові та електричні автомобілі позмагались у наборі швидкості. Перше змагання провели автомобільні знавці з Туреччини. У ньому взяли участь шість автомобілів: електромобілі Tesla Model S P85D/P90D/P100D та Porsche Taycan та бензинові Audi RS6 Avant, Porsche 911 Turbo Cabriolet. Змагання показали, що швидкий старт не обов’язково […]

Чому дзвінки в Zoom виснажують нас?

Важко уявити наше життя на пандемії без можливості спілкуватися з близькими або проводити ділові бесіди по відеозв’язку. Кількість користувачів Zoom, яка протягом карантину стала найпопулярнішою у цій сфері, виросла за цей час на 2000% або у 20 разів. Але чому дзвінки в Zoom виснажують нас і чим можна зарадити? Ця стаття базується на дослідженні BBC. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *