Чому треба частіше сидіти навприсядки

Більшість з нас проводить день сидячи. Ми сидимо за робочим столом чи за партою 8 годин на день. Сидимо в нашому автомобілі або громадському транспорті протягом поїздок. Сидимо під час споживання їжі, а потім ще й відпочиваємо в сидячому положенні. Але незважаючи на те, як багато ми сидимо, ми майже не проводимо час навприсядки, хоча переваг для здоров’я таке положення має багато. Чому треба частіше сидіти навприсядки? Це добре не тільки для суглобів, але і для організму в цілому.

На ігрових майданчиках по цілому світі малі діти граються, сидячи навприсядки. Це природна поза для нашого тіла. Але з дорослішанням більшість з нас втрачає звичку проводити час у такій позиції.

Ось 4 причини, чому нам треба частіше сидіти навприсядки:

#1. Сидіння навприсядки покращує здоров’я органів травлення

У сучасному світі люди їдять багато сильно обробленої їжі, п’ють більше кави і не вживають стільки клітковини, скільки потрібно. Усе це разом може спричинити хаос у шлунково-кишковому тракті.

Зміна мікробіотиків кишечника (корисних бактерій, що розщеплюють їжу) можуть бути наслідком неправильного харчування. І ці зміни пов’язані з усіма видами проблем здоров’я, включаючи розвиток артрозу. Погане здоров’я шлунково-кишкового тракту також пов’язане з раком товстої кишки, серцево-судинними захворюваннями і може навіть спричиняти проблеми психічного здоров’я.

На щастя, сидіння наврисядки може допомогти поліпшити стан травлення. Це положення дозволяє товстій кишці повністю випрямитися, і, отже, більше розслабитися. Це зменшує ризик дивертикульозу. Крім того, сидіння в глибокому присіданні протягом дня зменшить ризик розвитку геморою та запорів.

Отже, якщо ви хочете мати більш здоровий ШКТ, проведіть трохи часу навприсядки.

#2. Сидіння навприсядки поліпшує тонус щиколоток

Проводячи дедалі більше часу навприсядки, ви відчуєте, що ваші коліна та щиколотки стали гнучкішими. Присідання на всю глибину тіла — це один з найпростіших способів збільшити обсяг рухів щиколоток. Врешті-решт, принципи гнучкості говорять, що тіло реагує на напруження, яке воно відчуває. Для того, щоб присісти з вертикальним тулубом і ступнями, розташованими рівно на підлозі, щиколотки мусять значно розтягуватися зі зовнішньої сторони.

Чим краща рухливість щиколотки, тим вертикальнішим буде ваш хребет. І чим вертикальнішим він буде, тим більша ймовірність успіху у присіданнях із високим рівнем напруження спини.

Якщо ж тильний вигин щиколотки слабкий, у людини може:

#3. Збільшується сила м’язів стегна

Люди, які займаються фізичними вправами, часто недостатньо обізнані з тим, наскільки важливо зміцнювати свої стегна. Проведення часу в глибокому присіданні — один з найкращих способів це робити.

Спочатку ви можете допомогти собі, тримаючись за стіл або стійку для присідань, щоб добре вирівняти тіло. Потім спробуйте з усіх сил активізувати м’язи навколо стегон, створити напруження. Це напруження означає, що ваші м’язи працюють. Чим більше працюють ваші м’язи, тим сильнішими вони стають. З часом слід позбутися тримання за опору. Цим ви допоможете зміцнити потужні м’язи навколо тазостегнового суглоба.

Зрештою, це також покращить рівновагу всього тіла і досягати кращих спортивних результатів у присіданні зі штангою та при становій тязі. А заразом вас буде просто важче збити з ніг.

#4. Інтеграція всього тіла

Сидіння навприсядки розвиває вашу здатність створювати напруження у всьому тілі. На перший погляд така позиція — це просто релакс, але насправді у цьому простому положенні задіяне все тіло.

Ваші ноги та стопи активізуються, а литки розтягуються та напружуються. Квадріцепси та підколінні суглоби співпрацюють. Стегна створюють напругу, яка пробігає вгору і вниз по тілу. Еректори хребта, розташовані вздовж і між хребцями, утримують спину. Середина спини тягне плечі в широке положення. І нарешті, напружуються м’язи шиї.

Залежно від того, як ваше організм організований природним чином, ви будете відчувати різні рівні активації у всьому тілі. Але без сумніву, м’язи від ніг до голови будуть працювати.

Ця інтеграція всього тіла — очевидна перевага для спортивних людей. Послідовність м’язової діяльності дозволяє нам збільшувати силу і передавати її від нижньої частини тіла до верхньої і навпаки.

Висновок

Не секрет, що гнучкість, сила м’язів і вміння тримати баланс важливі для довгого здорового життя. Проте не слід забувати, що будь-яка поза призводить до проблем, якщо залишатися в ній занадто довго. Тому практикуйте сидіння навприсядки регулярно, проте не занадто довго, відповідного до вашого способу життя.

Щасливого присідання!

Також читайте

Скільки треба тренуватись, щоб компенсувати сидячу роботу

Не секрет, що сидяча робота не йде на користь нашому здоров’ю. Зараз, під час карантину, ситуація ще більш ускладнилась, адже багато людей працюють, не виходячи з дому. Нове дослідження вчених показало, що достатньо всього 30-40 хвилин активних тренувань, щоби компенсувати негативні наслідки такої робочої рутини. Саме така кількість фізичних активностей необхідна, щоб нівелювати шкоду від […]

Приховані переваги тиші

В той час як деякі люди не люблять тиху обстановку, прирівнюючи її до самотності, інші з нетерпінням чекають проведення часу наодинці зі своїми думками, сприймаючи час в повній тиші як подарунок. Дійсно, існують глибокі переваги тиші, про які ми навіть не підозрюємо. «Мовчання — джерело великої сили». — Лао-цзи Тиша корисна для загального фізичного здоров’я […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *