Чому не варто відкладати будильник та як позбутися цієї звички

Коли сигнал будильника спроцьовує вранці, багато з нас звикли відкладати його на ще декілька хвилин. І так може повторюватись кілька разів. Здається, що це саме ті 5 хвилин, які бракують нам, щоб виспатись. Але ось чому не варто цього робити.

Коли ви натискаєте на кнопку «Відкласти будильник», то цим змушуєте ваш мозок подавати сигнал на виділення гормонів для глибокого сну, а насправді все, що ви отримуєте, це короткий поверхневий сон до наступного дзвінка будильника.

Ви починаєте новий цикл сна, а потім одразу його перериваєте і цим шкодите організму. Коли ж ви врешті прокинетесь, то відчуватимете, що погано виспались, навіть, якщо вночі спали, як немовля.

Відкладаючи будильник, ваше тіло та мозок не може зрозуміти, що діється. Щойно ви розбудились, ви кажете їм, що пора спати знову. Якщо відкладати сигнал будильника двічі чи більше разів, плутанина тільки підвищується.

Щоб почуватись краще, треба вставати після першого сигналу будильника. Звісно, в ідеалі ліпше привчити свій організм до розкладу сну, засинаючи і прокидаючись в однаковий час. Тоді будильник і зовсім не знадобиться. Однак на початках формування такого режиму будильник може допомогти.

Як перестати відкладати будильник

  1. Тримайте смартфон в іншій частині кімнати

Якщо вам справді потрібно встати з ліжка, щоб вимкнути будильник, у вас буде менше спокуси відкласти його.

  1. Виробіть належний режим сну

За годину до сну не використовуйте електронні пристрої. Цим ви допоможете своєму організму виробляти гормон сну мелатонін, якому заважає блакитне світло, що виділяється смартфонами, комп’ютерами та планшетами.

3. Перевірте рівень заліза

Анемія та низький рівень заліза можуть викликати безсоння і частих переривань сну.

4. Зверніться до лікаря

Якщо вам дуже важко заснути і прокинутися, можливо, варто звернутися до свого лікаря. Розлади сну мають вкрай негативний вплив на здоров’я людини, тому ігнорувати їх не можна.

Також читайте

Чому треба частіше сидіти навприсядки

Більшість з нас проводить день сидячи. Ми сидимо за робочим столом чи за партою 8 годин на день. Сидимо в нашому автомобілі або громадському транспорті протягом поїздок. Сидимо під час споживання їжі, а потім ще й відпочиваємо в сидячому положенні. Але незважаючи на те, як багато ми сидимо, ми майже не проводимо час навприсядки, хоча […]

Скільки треба тренуватись, щоб компенсувати сидячу роботу

Не секрет, що сидяча робота не йде на користь нашому здоров’ю. Зараз, під час карантину, ситуація ще більш ускладнилась, адже багато людей працюють, не виходячи з дому. Нове дослідження вчених показало, що достатньо всього 30-40 хвилин активних тренувань, щоби компенсувати негативні наслідки такої робочої рутини. Саме така кількість фізичних активностей необхідна, щоб нівелювати шкоду від […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *