Скільки треба тренуватись, щоб компенсувати сидячу роботу

Не секрет, що сидяча робота не йде на користь нашому здоров’ю. Зараз, під час карантину, ситуація ще більш ускладнилась, адже багато людей працюють, не виходячи з дому. Нове дослідження вчених показало, що достатньо всього 30-40 хвилин активних тренувань, щоби компенсувати негативні наслідки такої робочої рутини.

Саме така кількість фізичних активностей необхідна, щоб нівелювати шкоду від 10-годинного сидіння за столом. Також корисною є проста звичка робити короткі перерви, щоб встати і пройтись офісом чи квартирою. Потягніться, наче котик, порухайтесь, і ваш організм буде вам дуже вдячний.

Такий висновок дослідники зробили після того, як проаналізували результати 9 тестів, в яких взяли участь 44 730 осіб з 4 країн. Вчені встановили, що в «активних людей, що займаються фізичною активністю помірної або високої інтенсивності протягом 30-40 хвилин щодня, зв’язок між тривалою малорухомістю і ризиком смерті суттєво не відрізняється від тих, хто не веде малорухомий спосіб життя». Іншими словами, ті, хто має сидячу роботу, але приділяє принаймні 30-40 хвилин для фізичних вправ щодня, знижує свій ризик настання ранньої смерті до рівня людей, які не сидять за столом по 10 годин в день.

Звісно, таке дослідження дуже загальне, адже навіть сидяча робота буває різною, але отримані дані були досить точними, оскільки їх брали з носимих пристроїв, як-от фітнес-трекерів чи розумних годинників, а не просто зі слів учасників.

Ось ще кілька порад: піднімайтесь сходами замість користування ліфтом, бавтесь з дітьми або з домашніми улюбленцями, займайтесь танцями, різними безпечними видами спорту, порайтесь по господарству та віддавайте перевагу ходінню пішки чи їзді на велосипеді.

Будьте здорові!

Також читайте

Приховані переваги тиші

В той час як деякі люди не люблять тиху обстановку, прирівнюючи її до самотності, інші з нетерпінням чекають проведення часу наодинці зі своїми думками, сприймаючи час в повній тиші як подарунок. Дійсно, існують глибокі переваги тиші, про які ми навіть не підозрюємо. «Мовчання — джерело великої сили». — Лао-цзи Тиша корисна для загального фізичного здоров’я […]

14 перевірених порад, як покращити свій сон

Хороший сон — важливий для нашого здоров’я не менше ніж корисна дієта та регулярні вправи. Дослідження показали, що нестача сну або неякісний сон має негативний ефект на баланс гормонів, фізичні показники та роботу мозку. Впродовж кількох останніх десятиліть, в час гігантського стрибку розвитку технологій, культура сну значно деградувала. Факт, що все більше людей страждають від […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *