14 порад, які допоможуть читати більше і якісніше

Ми всі знаємо, що читання книг — дуже корисне заняття, яке з правильним підходом приносить багато задоволення. Та річ у тім, що багато людей живе на таких швидкостях, що в них не вистачає часу на читання. І ми вважаємо, що це дуже сумно. Тому зібрали поради, які допоможуть читати більше і якісніше.

Порада #1. Читайте перед сном. Розвиньте звичку присвячувати читанню щонайменше 20-30 хвилин перед сном. Знаємо, що легше ввімкнути цікавий серіал або відео на YouTube, але це точно не принесе вам такої користі як книга, до того ж зіпсує якість сну. А виділивши цей час на читання, ви прочитаєте близько 10 сторінок книжки. Щоправда у цей час не варто виснажувати себе читанням наукової або спеціалізованої літератури. Краще оберіть щось з художніх жанрів.

Порада #2. Слухаєте аудіокниги. Таку книгу можна слухати де завгодно: в транспорті, під час пробіжки чи на шляху кудись.

Порада #3. Завжди беріть книжку з собою. В будь-який неочікуваний момент часу у нас можуть з’явитися зайві хвилини для читання. Наприклад, ви чекаєте на громадський транспорт, сидите в черзі до лікаря абощо. Такі моменти — чудова нагода замінити нудне чекання на захопливе читання.

Порада #4. Думайте про прочитане. Усвідомлене читання значно покращує його якість, відтак ви можете спробувати навіть у письмовій формі відповісти, чого вас навчила ця книжка, на які питання ви отримали відповіді і тд. Дехто веде зошит, в який виписує хороші цитати і враження від книги. Краще глибоко пороздумувати над одної книгою, ніж бігли прочитати десять.

Порада #5. Вклиньте у свій розпорядок дня перерву на читання. Нехай вона триває не менше 20-30 хвилин.

Порада #6. Швидко відкладайте в сторону нецікаву літературу. Книжка — не дружина, від неї можна відмовитись. Якщо після декількох сторінок ви зрозумієте, що книжка для вас марна, кидайтесь того ровера! Адже у світі так багато корисних пізнавальних книг, які зроблять вас інтелектуальнішими, професійнішими і взагалом принесуть багато користі. Особливе виключення з правила може стосуватись класичних книг, яким можна дати більше сторінок, щоб вас зацікавити.

Порада #7. Складайте списки книг. Включайте в них вже прочитану літературу, а також ту, яку хочете прочитати. Багато книголюбів люблять використовувати для цього сайт livelib.

Порада #8. Не змагайтесь в швидкості читання. Дуже важливо ставити за мету не кількість, а якість прочитаних книг, процес саморозвитку за рахунок читання, пізнання нової інформації, отримання досвіду. Книжкові виклики — це класно, але не ставте їх на перше місце в пріоритеті.

Порада #9. Спілкуйтесь з людьми, які люблять читати. Живе спілкування з однодумцями буде чудово надихати до нових літературних відкриттів.

Порада #10. Вивчайте цитати напам’ять. Кращим за записування цитат є тільки їх запам’ятовування.

Порада #11. Пишіть відгуки на книги. Користь від цього отримаєте як ви (так ви закріпите в пам’яті отриману інформацію), так і інші (бо зможуть орієнтуватись у виборі книги).

Порада #12. Якісно використовуйте час, виділений на читання. Не дозволяйте чомусь відволікати вас. Вимкніть Інтернет, щоб не приходили сповіщення, а краще занесіть електронний пристрій в іншу кімнату. Також дайте іншим зрозуміти, що читання книг для вас — не просто якась розвага.

Порада #13. Читайте паперові книги. Доведено, що інформація з паперових книг замапятовується краще, ніж з електронних, адже задіюється також сенсорна память, композиційна і нюхова. Крім того, це ж так романтично: листати сторінки та відчувати їхніх запах.

Порада #14. Старайтесь виділяти основні ідеї та думки книжки. Тоді після прочитання у вас за плечима залишиться не лише цікава історія, а й важливі життєві уроки.


А чи любите читати ви? Які поради, щоб читати більше, ви застосовуєте? Поділіться у коментарях 📖

Також читайте

Microsoft планує «омолодити вигляд Windows»

Іншими словами, Microsoft хоче сказати, що «Windows повертається». Не те, щоб найпопулярніша комп’ютерна операційна система кудись зникала, просто Microsoft планує «масштабно омолодити вигляд Windows». Про це свідчить список вакансій, опублікований нещодавно корпорацією «дрібном’якеньких», серед яких роль інженера програмного забезпечення в команді Windows Core User Experiences. Ось що сказано в повідомленні: «У цій команді ви будете […]

Бензинові та електричні автомобілі позмагались у швидкості

Цими днями автомобільні журналісти провели два заїзди у форматі драґ-рейсинг. Бензинові та електричні автомобілі позмагались у наборі швидкості. Перше змагання провели автомобільні знавці з Туреччини. У ньому взяли участь шість автомобілів: електромобілі Tesla Model S P85D/P90D/P100D та Porsche Taycan та бензинові Audi RS6 Avant, Porsche 911 Turbo Cabriolet. Змагання показали, що швидкий старт не обов’язково […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *